Nejčastější dotazy Nejčastější dotazy

1. Bolí to?

To je nejčastější otázka a je na ni těžká odpověď. Ano i ne. Nechat se tetovat není přímo bolestivé, spíše to je nepříjemné. Tetování je pociťováno jako pálení, ale každý má jiný práh pro snášení nepříjemných věcí a tak to někdo snáší lépe a někdo hůře. Jsou lidé, kterým to působí sexuální vzrušení (horko, vibrace) a lidé, pro které je to velmi nepříjemné. Většina lidí je překvapena, že tetování není tak nepříjemné, jak očekávali a chtějí si nechat udělat tetování další. Ale jsou na těle místa, kde tetování už opravdu bolí (páteř, vnitřní část ruky, krk, prsty, žebra aj.). Vše ale záleží na citlivosti tetovaného.

Tetovací salon Nomad Tattoo

2. Kolik tetování stojí?

Cena se odvíjí podle náročnosti a složitosti motivu, jeho barevnosti, množství plných ploch apod. Nejlepší je zastavit se s konkrétním motivem přímo u nás, nebo nám vybraný motiv poslat mailem a my Vám cenu rádi sdělíme. V případě motivů z našich katalogů je cena uvedena u každého z návrhů.

3. Může tetování vyblednout působením slunce?

Ano, může. Sluneční záření působí na cokoliv, co je barevné a Vaše tetování není výjimkou. Blednutí můžete omezit správnou péčí – natíráním krémem s vysokým ochranným faktorem. Vyblednutí barev způsobí i solárium.

4. Může být tetování odstraněno nebo překryto jiným tetováním?

Ano, tetování může být odstraněno laserovým zařízením, které je fakticky bezbolestné. Ale tento zákrok provádí příslušný lékař, ne tatér. Vaše tetování může tatér překrýt jiným tetováním. Tento zákrok se nazývá cover-up.

5. Dochází v průběhu tetování k silnému krvácení?

Ve většině případů ne. Můžete vidět jen pár kapek krve a někdy ani to ne. Jestliže ale dojde k silnějšímu krvácení, může to být způsobeno několika důvody:
a) Váš tatér tetuje příliš hluboko.
b) Před tetováním jste pil moc alkoholu.
c) Jste hemofilik (špatná srážlivost krve). Pokud ano, neměl byste být tetován.
d) Jste pod vlivem drog (nelegálních, nebo některých léků).
e) Jste diabetik. Pokud ano, neměl byste být tetován.
f) Máte řídkou krev.
g) Dlouhou dobu před tetováním jste nejedl.
h) Berete aspirin. Aspirin značně ředí krev.
i) Máte vysoký krevní tlak.

6. Mohu před tetováním použít nějaké prášky proti bolesti?

Ne, anestetika jsou drogy a mohly by Vám více ublížit, než pomoci.

7. Mohu se tetovat, pokud jsem těhotná, diabetička nebo epileptička?

Ne. Pokud byste byla těhotná, tak tetování může poškodit Váš plod, nebo dokonce zapříčinit potrat. Diabetikům se špatně hojí rány a jsou náchylnější na infekci. Pokud jste epileptik, tak tetování může zapříčinit epileptický záchvat.

8. Tak co mám všechno udělat, když se chci nechat tetovat?

Nepijte alkohol 24 hodin před tetováním. Noc předtím jděte brzy spát. Dobře se najezte před tetováním. Neměl byste užívat žádné léky 24 hodin před tetováním. Pokud berete nějaké léky neustále, navštivte svého lékaře a poraďte se s ním. Zeptejte se svého tatéra na cokoliv, co chcete o tetování vědět.

9. Jak mám udržet své tetování stále dobře vypadající?

Jednou z nejlepších věcí pro tetování je vitamín E. Pomáhá udržet barvy jasnější. Používejte pleťový krém, který obsahuje tento vitamín!

10. Kdy je nejlepší doba na tetování?

Nejlepší dobou je zima a podzim. Tetování je vlastně jizva, která potřebuje čas na zahojení. Takže v době, kdy je Vaše tetování vystaveno slunci, koupání, chlorované vodě atd., je již zcela zhojeno.